Brigantia

Historie vystoupení Brigantie


24. listopadu 2016 vystoupila Brigantia potřetí v rockovém clubu Kain, kde zazněly ty nejlepší pecky minulých let, současná tvorba a několik úplných novinek s nádechem metalovo-irských motivů. Brigantia děkuje všem co vážili cestu, za téměř do posledního místečka zaplněný klub. Doufáme, že jste se dobře pobavili a těšíme se na Vás opět na konci jara 2017.

 

12. listopadu 2016 zahrala Brigantia od 20.00 do 01.00 na tradiční versnické zábavě k tanci a poslechu ve Vršcích na sále restaurace pí. Sládkové. Děkujeme všem divákům, kteří našli cestu od bačkorové televizní zábavy k pivečku, kořalce a rokenrolu. 

 

15.července 2016 odehrála Brigantia téměř v utajení od 20.00 do 01.00 Letní zábavu na nádvoří Patkova mlýna pro úzký okruh přátel, kamarádů, známých, místních i přespolních. Kdo se šuškandou či pomocí sms o akci dozvěděl, i přes chladnější počasí nelitoval. Hudba, pivo i kořalka tekly proudem...... 

 

04.června 2016 odehrála Brigantia od 22.00 do 02.00 po vystoupení vzácného hosta - skupiny Golf rockovou zábavu na zimním stadionu v Kopidlně. Přes počáteční problémy (tři přetrhnuté struny) a špatně pochopené propozice (nehrajte moc tvrdě, mezi diváky budou zastoupeny všechny věkové kategorie - což se odrazilo na výběru skladeb do první hrací hodiny) se pilotní večer plný hudby vydařil. Brigantia děkuje pořadatelům za profesionální, bezchybný servis a průběh celého večera a také téměř dvěma stům platících i řadě neplatících diváků, kteří se přišli pobavit.  

 

28.května 2016 vystoupila Brigantia na Motosrazu pořádaném tradičně pro milovníky krásných a rychlých strojů na dvou kolech v prostorách campu Pecka ve stejnojmenné obci. Výběr skladeb jsme přizpůsobili povaze akce a děkujeme všem, kteří zatleskali, zahvízdali či jinak svými výkřiky dali najevo své empatie a odměnili tak naši snahu zahrát naše současné nej.  

 

30. dubna 2016 zahrála Brigantia na festivalu v Robousích, konaném u příležitosti čarodějnic - s příhodným názvem Čáry-máry. Přes drobné nedostatky pánů zvukařů to byl příjemně strávený večer s mnoha dalšími kapelami různých žánrů, takže si všichni návštěvníci mohli užít své oblíbené muziky do sytosti.

 

28. dubna 2016 vystoupila Brigantia v rockovém clubu Kain, kde v průběhu tříhodinového koncertu pokřtila své nové album s názvem Království nebeské. Děkujeme všem, kdo si našli cestu do clubu a přišli si poslechnout i poskočit. Vytvořili jste nám krásnou atmosféru a příjemné překvapení v podobě zaplněného clubu lidičkama, kteří nešetřili potleskem a jinými hlasitými pochvalnými projevy. Zvláštní poděkování pak kmotrovi našeho nového CD - Kádovi Koppovi a zvukaři, který odvedl velmi slušnou práci.

 

23. dubna 2016 odehrála Brigantia druhé hostování na turné jičínské kapely Golf v Bradlecké lhotě. Opět nezbývá než poděkovat všem lidem, kteří se přišli pobavit a užít si večera plného písniček, tanečků a dobrého moku. Tentokrát Brigantia prakticky odehrála předpremiéru křtu jejího nového CD - tedy všech třináct skladeb. Brigantia ještě jednou děkuje Golfu, že jí "přibalil" s sebou na turné a děkuje všem lidičkám, kteří tleskali, souhlasně pískali nebo jen pokyvovali hlavou do rytmu.

 

09. dubna 2016 vystoupila Brigantia od 19.00 jako host na koncertu jičínské kapely Golf ve Slatinách. Děkujeme tímto za skvělé přijetí a servis jak členům kapely Golf, tak jejich fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu, byli velmi milí a nešetřili potleskem.

 

5. března 2016 přijala Brigantia nabídku zahrát na podnikovém setkání pracovníků, rodinných příslušníků a kliientů firmy AUTO KELLY JIČÍN od 18.00 do 01.00 na sále restaurace v Robousích. Celý večer se báječně povedl zásluhou všech přítomných, kteří se po celý večer skvěle bavili, tancovali, občas s námi zpívali a sami sobě připravili několik veselých soutěží. Byla to velká radost hrát pro tak úžasné lidičky, co nám dokázali, že jsou nejen odborníky ve svém oboru, ale umí se i dobře bavit, tancovat a veselit se.  

 

26. prosince 2015 od 19.00 do hodně po půlnoci zahrála plnou nůši písničeka a připila  si pár panáčky dobré kořaličky Brigantia v restauraci pana Jampílka v bývalém Patkové mlýně na rozloučenou se starým rokem a jako poděkování lidičkám, kteří opustili televizory v čase vánočním. Střízlivé nás většinou nedostali.....

 

8. října 2015 od 21.00 do 24.00 vystoupila Brigantia se svým klubovým repertoárem v rockovém klubu Kain. Brigantia touto cestou chce poděkovat všem svým fanouškům (hlavně z IFU a VŠE), kteří příjemně zaplnili klub a nebály se i obšťastnit nás svými ladnými pohyby pod pódiem. 

 

27. září 2015 odehrála  Brigantia taneční zábavu na sále v Levinské Olešnici. Děkujeme fajn lidičkám z Olešnice a okolí za příjemnou atmosféru a taneční kreace, kterými ošperkovali průběh celého podařeného večera.

 

15. srpna 2015 zpříjemnila Brigantia od 20.00 do 00.45 svou hudební produkcí zahradní párty spojenou s oslavami narozenin. Úmorná vlna veder polevila, spadlo dokonce pár dešťových kapek, pivečko a kořalička tekla proudem, stoly se prohýbaly pod sladkými i slanými pamlsky a tak trochu pohybu při muzice přišla vhod malým i velkým. Ranní vyprošťovací česnečka a pivečko krásně zarámovali podařenou párty.

 

31. července 2015 zahrála Brigantia od 19.45 do 01.00 šest bloků k tanci a poslechu na nádvoří Jampílkovy restaurace v prostorách bývalého Patkova mlýna. Nezbývá než poděkovat všem, kdo vážili cestu zajít na pivko a poslechnout si spoustu písniček. Zvláštní poděkování patří tancechtivé sekci, ve které převládali dalekopřespolní fajn lidičky vybavení irskou vlajkou. Dalekopřespolními je míněno z Brna, od Ostravy, Třebíče nebo Liberce....

 

4. července 2015 odehrála Brigantia od 19.30 do 00.45 taneční zábavu na sále restaurace v Češově. I přes počáteční drobné technické problémy se po naladění na stejnou notu s tancujícím publikem, většina přítomných dobře pobavila. Brigantie děkuje všem lidičkám a přátelům Češova za velice slušnou účast a taneční rej až do konce vystoupení i přes to, že půl hodiny před půlnocí došlo pivo. Ten kdo zůstal až do konce určitě nelitoval.

 

29. května 2015 otevřela Brigantia svým vystoupením 8. ročník Motosrazu Pecka v kempu v Pecce. Brigantie musí opět poděkovat všem motocyklovým nadšencům a nadšenkyním, kteří si i přes provazy snášejícího se deště našly cestu k obřím stanům u pódia poslechnout si náš nový řádně přitvrzený - festivalový - repertoár.

 

22. května 2015 zahrála Brigantia od 19.00 do 23.00 na Vepřových hodech, konaných opět na hřišti ve Vršcích. Děkujeme za fantastické publikum, které se přišlo v hojném počtu pobavit, poslechnout si muziku, pohoupat se v bocích, něco zakousnout a smočit hrdélko i přesto, že v televizi běželo nervydrásající MS v hokeji a navíc zápas našich hokejistů se zámořským soupeřem. 

 

05. dubna 2015 odehrála Brigantia Velikonoční zábavu na sále restaurace pí. Sládkové ve Vršcích. Škoda, že fotografie zachycují první půlhodinku hraní. Pak se všichni bavili tak, že nebylo koho - kdo by fotil. Na Velikonoční neděli před hodovačkou byla velice slušná návštěva. Brigantia děkuje všem, co se dobře bavili až do závěrečné skladby, která zazněla hluboko po půlnoci.

 

27.prosince 2014 od 19.30 zahrála Brigantia v Žitětíně Vánoční ódu na radost aneb večírek s podtitulem Jaký si to uděláš takový to máš, v restauraci pana Jampílka na bývalém Patkově mlýně. Brigantia děkuje všem, kteří přišli posedět, popít, poslechnout si pár písniček a zavrtět zadkem. Mile nás překvapila doslova do posledního místa zaplněná restaurace a příjemná atmosféra.

 

6. prosince 2014 od 20.00 zahrála Brigantia Mikulášskou zábavu v v restauraci penzionu U bílého lva v Úlibicích. Kdo přišel, nelitoval. Pár fotografií z úvodu večera, kdy se ještě tančilo nesměle, je v galerii foto.

 

24. října 2014 od 19.30 odehrála Brigantia taneční zábavu v klubu Tango na Valdštejnském náměstí v Jičíně. Brigantia děkuje pořadatelům za vytvoření skvělých podmínek v krásném prostředí klubu a divákům, kteří opustili televizní obrazovky, za vytvoření příjemné atmosféry večera. Malá ukázka z You Tube:  http://youtu.be/2zdM--ZWbZI

 

20. září 2014 přijala Brigantia nabídku a zahrála mezi kapkami deště a slunečnou oblohou (tedy ve střídavém počasí) hodinový hudební set na nultém ročníku festivalu MABON s Keltskou (Irskou, Skotskou, Bretaňskou) hudbou v Praze 8, na náměstí v Dolních Chabrech. I přes organizační problémy (vystoupení kolidovalo s odpoledním divadýlkem pro děti) došlo k dohodě a maminky se pohoupaly v rytmu skladeb v podání Brigantie a děti si na svou pohádku vesele poskakujíce rády počkaly. Brigantie děkuje všem a zvláště pořadatelům za skvěle zvládnuté odpoledne.

 

13. září 2014 od 12.00 do 16.00 vystoupila Brigantia pod záštitou starosty pana Jaroslava Mlejnka  v Jičíněvsi na hřišti při příležitosti velké celodenní akce srazu rodáků Jičíněvse a přilehlých obcí. Animační zábavný program (dechovka, kladení věnců, fotbálek, slavné osobnosti, ohňostroj a další) včetně občerstvení proběhlo za příznivého počasí a za hojné účasti rodáků a ke spokojenosti malých, velkých, mladých i věkově starších návštěvníků.

 

23. srpna 2014 od 19.00 do cca 00.30 odehrála Brigantia Letní zábavu k tanci a poslechu na nádvoří restaurace Jampílkův mlýn v Žitětíně. Opět musíme poděkovat za účast a příjemnou atmosféru, která panovala i přes netradičně chladnou srpnovou noc.

 

12. července 2014 Brigantia se omlouvá všem příznivcům za zrušení zábavy pro závažné onemocnění člena skupiny.  Zábavu odehrajeme v náhradním termínu, o kterém vás budeme včas informovat. 

 

17. května 2014 od 18.45 do 22.45 vystoupila Brigantia na Vepřových hodech, které probíhaly ve Vršcích v přírodním amfiteátru již od sobotního velmi deštivého odpoledne. Brigantia děkuje všem lidičkám (a že jich nebylo málo), kteří i přes nepřízeň počasí zašli na žedlík a kus zabíjačkové pochoutky a bavili se tanečkováním a popíjením při naší muzice do pozdních večerních hodin.

 

19. dubna 2014 od 20.00 cca do 01.30 zpříjemnila Brigantia svou produkcí Velikonoční zábavu, která se konla ve Vršcích na sále v restauraci u pí. Ivanky Sládkové. Překvapila nás velmi slušná účast a slova chvály a uznání. Kapela děkujeme všem, kdo přišel si poslechnout pár písniček a zatančit pár ploužáků či šmajdáků.

 

5. března 2014 od 20.00 do 23.00 vystoupila Brigantia v Klubu Biograf v Praze 5, na Plzeňské ulici, kde představila svůj klubový repertoár s řadou nových skladeb z vlastní i cover produkce. Děkujeme všem hostům za účast a podporu. Podle kladných ohlasů zvažujeme, že na podzim připravíme podobný klubový večer s novými skladbami na nichž právě pracujeme.

 

28. prosince 2013 zahrála Brigantia pro dobrý lidičky na vydařené Vánoční párty v Jampílkově mlejně od 19.30 do 00.30 pro dobrou pohodu a jako rozloučení s rokem 2013. Bylo to poslední hraní v roce 2013 a proto střízlivých bylo pomálu....

 

11. listopadu 2013 hrála Brigantia spolu se Swing bandem "Zpívovar" v Klubu Biograf na Praze 5, v Plzeňské ulici na Obloženém večeru. Bylo to první vystoupení v nové sestavě.