Brigantia

O skupině Brigantia


Historie hudební skupiny Brigantia se datuje do roku 2007. Kapela za období své existence prošla vývojem, který je charakterizován přechodem od ryze akustického folk-rocku k ozvučenému melodickému beatu. Protože kromě klasického beatového obsazení (elektrická kytara, elektrická baskytara, klávesy, bicí, zpěvy) disponuje kapela i sólisty na jiné nástroje (příčná flétna, housle, bongo) můžete v písních Brigantie zaslechnout řadu irských, latinsko-amerických nebo knopflerovsky laděných motivů. V současném složení skupina hraje hudební skupina od prosince 2017.

 

V repertoáru najdete vlastní skladby i skladby převzaté, opatřené českými texty, které pochází z dílny dvorního textaře Honzy Marabu D., Karla Kády K. nebo kytaristy Petra S.. Rozšířením klubového repertoáru o taneční, najdete navíc na tracklistu skupiny řadu převážně známých skladeb z období od sedmdesátých let do dnešních dnů.

 

Prehistorické, tedy akustické období je zachyceno na prvním promo-CD Brigantie, krátké rané elektrické meziobdobí s baskytaristou Martinem na druhém - nepodařeném promo-CD, které bylo nahráno během jedné zkoušky v kuchyni live do jedné stopy na první dobrou bez jakýchkoli korekcí a mělo sloužit jen pro potřeby kapely (obě CD najdete pod odkazem Repertoár). V současné době  kapela s novým soundem a výrazně pozměněným repertoárem natočila nové CD s názvem Království nebeské. Toto album pokřtila v rockové clubu Kain a začíná připravovat další nové skladby, kterými obohatí svůj folk-rock- metal plný pseudoirských motivů.  

 

V současné době je Brigantia dobrá parta hudbymilovných lidiček s většinou klasickým hudebním vzděláním, tj. studentů či absolventů konzervatoře nebo hráčů s mnohaletou praxí na hudební scéně. Jmenovitě:

 

Jitka – klávesy, bongo, vokál

Petr – elektrická kytara, vokál

Tomáš – elektrická basová kytara

Dominika – příčná flétna, pikola, klávesy, vokál

Alexandra – housle

Michal – bicí souprava